КалушІнфорМ - інформаційний каталог м. Калушa
Середа, 27.11.2024, 09:54:37
Головна Мій профіль Реєстрація Вихід RSS
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас, Гість
Додати на сайт
Пошук
Теми сайту
Календар
«  Червень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Радіо Калуш 107.4
Фінансовий партнер
Ми теж тут

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Перевести сторінку
Форма входу
ТОП - Новина
Розкажи всім
Погода в місті
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Реклама на сайті
Головна » 2011 » Червень » 10 » Скандал навколо заступника міського голови Віталіни Радецької
20:19:15
Скандал навколо заступника міського голови Віталіни Радецької
Скандал навколо заступника міського голови Віталіни Радецької

Скандал навколо заступника міського голови Віталіни Радецької спалахнув минулого тижня на сторінках одного з місцевих видань. Воно опублікувало лист від працівників Калуської ЦРЛ, які стверджували, що заступниця міського голови зверталася до них в образливому тоні.
  Віталіна Радецька з відповіддю — не забарилася. Однак, зробила це з оригінальністю, притаманною керівництву міста: скликала брифінг на тему… гемодіалізу.
   Віталіна Радецька заступила на посаду заступника міського голови наприкінці березня. Як обіцяв тоді Ігор Насалик — на кілька місяців, щоб допомогти йому, як столичний фахівець, налагодити функціонування системи безкоштовної медицини. Разом із Віталіною Радецькою у Калуші працюють ще кілька її столичних колег, які допомагають місцевим медикам із закупленою апаратурою, а також — знайомлять із новітніми технологіями.
  Скандальний лист калуських медиків був оприлюднений на сторінках газети "Західний вісник" 29 квітня. У ньому працівники Калуської ЦРЛ, присутні на одному із засідань за головуванням Віталіни Радецької, заявляють про відверті образи, які пролунали з уст заступниці міського голови.
  "Гримаючи кулаком по столі в актовому залі Калуської ЦРЛ, вона ставила "діагноз" виборцям нашого мера: "Вы — генетически недоразвитый регион…, цыгане вы немытые и нечесаные…, мне говорили, что в этом регионе была зона (зеків — Авт.), теперь понятно, откуда такие гены…, вы разбиваете себе лбы, когда бьете поклоны в церкви, а ничего в  душе святого у вас нет..., пишите заявления об увольнении, всех уволю, уволю за саботаж руководителей любого уровня", — йшлося у листі.
  Сама Віталіна Радецька закиди проти неї на шпальтах газети — заперечує, оскільки, це суперечить її поглядам і, зокрема, принципам професійної етики.
  — Професія лікаря обумовлює у собі величезне людське начало. Людина, яка складає клятву Гіппократа, повинна любити людей незалежно від того, якою мовою ця людина розмовляє, якого у неї кольору шкіра, яка її партійна належність чи яка у неї релігія. Це є суто любов’ю, — відреагувала на публікацію Віталіна Радецька.
  — Мені б хотілося сказати кілька слів про резонансну статтю, яка вийшла у день мого народження, 29 квітня, у "Західному віснику". Я хочу сказати, що будь-які зміни, що відбуваються чи зачіпають певні приватні інтереси певних функціонерів, вони, звичайно, призводять до стану емоційної нестабільності. Але річ у тому, що вони йдуть урозріз із інтересами мешканців Калуша і району. Тому, не зважаючи на будь-які проблеми, на будь-які публікації, які є чи будуть, у нас є основні задачі. Тому відволікатися на подібні речі, думаю, не є принциповим.
   Загалом, Віталіна Радецька стверджує, що на статтю не звернула великої уваги, оскільки наразі має проблеми важливіші — реформування калуської медицини. Загалом, позиватися до суду  на газетярів наміру — не має, як, власне, і спростовувати написане, і вибачатися перед калушанами.
  — Те, що написано у газеті, я можу відповісти на це питання: на парканах теж пишуть. Я що, сказала, що це — правда? Кореспондент, який написав цю статтю, повинен був провести зі мною зустріч і взяти відповідь на це питання. Так можна про будь-кого таке написати, що можна просто взятися за голову, — зазначила Віталіна Радецька.
   Що стосується міського голови Ігоря Насалика, то наразі його реакція на події — невідома. Але свою солідарність із Віталіною Радецькою засвідчили заступники міського голови Ігор Матвійчук і Галина Романко та керуючий справами виконкому Наталія Бабій — своєю присутністю, а голова райради Василь Дзундза — ще і словом.
  — Нехай критикують. Від тої критики головне — аби було тільки краще. Щоб надалі ми змогли зробити так, щоб наша медицина розвивалася, — зазначив голова райради.
  У згаданому листі медиків обурює те, що разом із Віталіною Радецькою у Калуській ЦРЛ працюють і столичні спеціалісти.
  "Щотижня до Калуша їдуть "великі" київські специ: без імені та офіційного представлення проводять перевірку медичних установ, перевіряють медичні протоколи та ведення медичної документації, тримають медичних працівників після 24-годинного чергування на станції швидкої медичної допомоги по 2-3 години, перевіряючи медичну документацію, складену за попередню добу. Добродії, ви хто? А де дотримання Кодексу Законів про працю в Україні? Вони (бо, окрім заступника мера Радецької, ніхто офіційно не працює в Калуській ЦРЛ) вже "реформують" лікарню у Войнилові на денний стаціонар, а "зайвих" будуть звільняти", — наголосили медики у листі до редакції "Західного вісника".
   Київські медики, ймовірно, вже з червня будуть офіційно працевлаштованими у Калуській ЦРЛ, — парирувала заступник міського голови.
  — Калуські медики —  високопрофесійні і грамотні, тож, нічого поганого не можу про них сказати. Але була закуплена нова апаратура. Це є нові методики і технології.
  Для того, щоб провести оцінку, як це зробити, і чи можна це зробити правильно, і жодна людина, яка приїжджала з Києва, а приїжджали провідні фахівці, навіть не просто з клінік, а з інститутів: із інститутів Стражеску, Амосова, Яновського, ніхто не сказав жодного поганого слова. Наприклад, малоінвазивні операції потребують чимало спеціалістів. У нас — нове обладнання, яке потрібно опановувати. Тут калуським медикам допоможуть досвідчені медики зі столиці, — зазначила Віталіна Радецька. — Ендоскопічні операції будуть тут проводитися. Але для того, щоб хірург став за операційний стіл, він має право на юридичні моменти. Від повинен бути оформлений на роботу хоча б на чверть ставки. Для того, щоб ці ставки ми мали і могли оформити людину, для цього потрібно розширити штат. Хоча б — на десять посад. Тому це так швидко не робиться. А затвердження штатів буде першого червня. І тільки тоді, коли люди будуть офіційно влаштовані на роботу, вони зможуть ставати за операційний стіл і оперувати. І це буде навчання на робочому місці. Коли людина їде в інститут удосконалення у Києві, вона проходить лекційний матеріал. Вона стоїть за операційним столом. Але їй ніхто не дозволяє стати й оперувати. А тут — навпаки: людина стає, оперує — ваш хірург. А за його спиною стоїть людина, яка завжди підстрахує у будь-яку секунду, його вчитель. Це — трошки різні речі.
  Загалом, невідомо, як поєднуватимуть столичні медики офіційну роботу у Калуській ЦРЛ, а також — у провідним медичних наукових установах країни та у клініці патології легень, якою завідує Віталіна Радецька у Києві.
  Клініка Віталіни Радецької працює тільки з січня, а ліцензію на діяльність отримала у грудні минулого року. Як повідомила заступник міського голови, вона готова надати всі ліцензії на діяльність клініки з тим, щоб калушани не мали сумнівів з приводу кваліфікації і законності роботи працівників. Проте, під час брифінгу жодних документів, що стосуються клініки патології легень, журналісти не побачили.

Категорія: Скандал | Переглядів: 1181 | Додав: Chempion | Теги: скандал | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]